Зазвичай ми знайомимо відвідувачів нашого блогу із новими надходженнями до бібліотеки.
Але, мабуть, це не зовсім правильно. Адже у книжковому фонді Універсальної читальної зали є багато книг, про які ми ще не говорили, але вони варті уваги наших читачів.
Іван Михайлович Андрусяк народився 28 грудня 1968 року в с. Вербовець Косівського району Івано-Франківської області в селянській родині. Вищу філологічну освіту здобув в Івано-Франківському державному педагогічному інституті імені Василя Стефаника (тепер Прикарпатський університет). Здобув також ступінь магістра державного управління в Українській академії державного управління при Президентові України, стажувався в Університеті північного Лондона «Universiti of North London» (Лондонський Університет Метрополітен London «Metropolitan Universiti»). Був на державній службі; працював журналістом у періодичних виданнях в Івано-Франківську та Києві; редактором у видавництві «Школа».
З 2007 по квітень 2014 рік Іван Андрусяк – літературний редактор видавництва «Грані-Т», а з травня 2014 – головний редактор новоствореного видавництва української літератури для дітей «Фонтан Казок». Через три роки 8 книжок цього видавництва за результатами відкритих обговорень фахівців і громадськості були включені в нову шкільну програму для вивчення в молодших класах, ще 4 рекомендовані до вивчення в середній школі. Це повість-казка «Третій сніг» (2 клас); вірші зі збірки «Лякація» (3 клас); п'єса «Як подружитися з Чакалкою» за мотивами повісті «Стефа і Чакалка» (3 клас); цикл повістей «Двадцать вісім днів із життя Бурундука» (5 клас) та інші. Для молодого видавництва це було переконливим свідченням високої якості роботи і соціальної відповідальності команди видавців. Саме Андрусяк, як головний редактор, творив «обличчя» «Фонтану казок», беручи участь у випуску кожної книжки. На жаль, видавництво не «пережило» covid-карантин і призупинило свою роботу.
У 2017 році письменник обіймав посаду шеф-редактора нового видавництва сучасної української прози «Легенда», яке мало на меті випускати у світ художньо-цікаві, суспільно-резонансні й літературно-значимі книжки. Цей проект був теж призупинений, бо засновники не змогли зібрати необхідну суму коштів для його реалізації. З червня 2020 року Андрусяк – керівник Дитячої редакції видавництва «Наш Формат».
З 2017 року письменник живе в Березані під Києвом. Він є членом Українського ПЕН-клубу – культурної і правозахисної громадської організації, що об'єднує українських журналістів, письменників, науковців, видавців, перекладачів.
СТЕФА І ЧАКАЛКА
Чакалка дуже страшна! Вона приходить уночі до неслухняної дитини, забирає її у звуконепроникний мішок, несе в темний ліс – і так починаються веселі розбишацькі пригоди…
Повість Івана Андрусяка «Стефа і її Чакалка» – один із знакових творів сучасної української дитячої літератури, які найбільше полюбилися малюкам за останнє десятиліття. Там само захоплено читачі сприйняли і продовження історії – повість «Кабан дикий – хвіст великий». А в цій книжці разом із ними до вас приходить новісінька третя повість – «Чакалка і Чупакабра», у якій два уславлені фольклорні персонажі нарешті завдяки Стефі зустрічаються, щоб остаточно перемогти Великого Бабая і його зграю справжніх страшил.
Хто боїться Зайчиків: повість-гра
Ця книжка — не просто собі казка і не звичайна собі повість, а передовсім — ці-кавуща гра для всієї сім'ї! Познайомившись із кумедною родиною Дибайлів, ви швидко виявите, іцо маєте з нею дуже багато спільного — бо ж, як відомо, всі щасливі родини схожі одна на одну. А відтак, бавлячись «у Дибайлів» зі своїм маленям, ви неодмінно збагнете, іцо в цім грі — у цій книжці! — все дуже легко змінюється, причому так, як ви того забажаєте. Можливо, навіть змінюється саме життя — разом із вами...
А все тому, іцо цю повість-гру придумав, бавлячись зі своїми «малявками», колись «страшенно дорослий» письменник Іван Андрусяк — і в результаті «здитинів» настільки, що здобув за неї першу премію конкурсу «Золотий лелека» в номінації «твори для дошкільнят і молодших школярів».
Немає коментарів:
Дописати коментар