Джек Лондон
Білий зуб
Оскар Вайлд (1854—1900) — видатний ірландський англомовний поет, драматург, прозаїк, есеїст.
Як представник естетизму, Вайлд пробував свої сили в різній літературній діяльності. Казки являють собою найбільш органічне втілення естетичних ідей письменника.
«Молодий король», «Рибак і його душа», «Себелюбний велетень», «Хлопчик-зірка» нагадують біблійні притчі. Роздумами про співвідношення добра, користі й краси проникнуті майже всі твори Вайльда. Автор, ґрунтуючись на гуманістичному розумінні людської природи, пропонує своє рішення моральних проблем, таких як питання життя й смерті, добра й зла.
Фінали казок зазвичай песимістичні. Попри це, разом із висміюванням вад несправедливого світу, казки Вайльда містять пристрасну проповідь добра, співчуття і краси.
Усі новели — «Остання красуня Півдня», «Буремний рейс», «Кришталева ваза», «Плавці» й ін., що ввійшли в збірку «Остання красуня Півдня», сповненні зворушення й хвилювання.
«Остання красуня Півдня» — це новела, у якій автор написав про себе, про свій час, трагічну любов і місце людини в його житті.
«Кришталева чаша» — величезна кришталева чаша — символ невезіння й бездушною розкоші. Подарована до весілля героїні, вона тягне за собою низку трагічних і безглуздих подій.
«Буремний рейс» — розповідь про те, що буремним може бути не лише рейс, а й людська фантазія, галюцинації, ревнощі… Хороші стосунки й довіра можуть зникнути через дрібниці.
«Плавці» — всі ми, що плаваємо в океані життя. Хтось дрейфує, хтось мчить назустріч хвилям, хтось дозволяє хвилям нести його на гребенях…
Різні новели — різні долі, різні настрої й підсумки.
Немає коментарів:
Дописати коментар