Історія бібліотеки



Бібліотека на Катерининській


    Чи знаєте Ви вулицю Катерининську в Одесі? Ще ні?! Тож слухайте або читайте самі…

    Катерининська завжди займала особливе місце в історії міста. Спочатку вулиця була Генуезькою, потім стала Катерининською, потім її називали Карла Маркса, а 1991  року вона знову стала Катерининською. Вулиця ця завжди була зосередженням духовності та культури. Навіть, назву свою отримала на честь храму святої Великомучениці Катерини Александрійської.

    Вона була настільки важливою для міста, що стала першою заасфальтованою вулицею Одеси. Тут розташовувалось багато храмів, книжкових лавок та кафе. І ще багато цікавого. Так, дивовижна легенда пов’язана з самої дитячою бібліотекою, що сьогодні розташована за адресою Катериниська, 67.

    У 1900 - 1910 роках у цьому приміщенні знаходився книжковий кіоск Мойсея та Цилі Шварцманів. Тут можна було купувати книги або замовляти їх особисто для себе. Згодом кіоск трансформувався у читальний зал і тут читали свіжу пресу та книжкові новинки . Також, можна було ласували смачною кавою з тістечками. Роль бібліотекарки виконувала пані Шварцман.

    Саме вона приймала закази від читачів, вела перелік книг та картотеку читачів. А ще випікала для відвідувачів смаколики та варила каву.

    Згодом бібліотека закрилась. Багато чого тут було за минувші роки, але все ж таки у 1996 року бібліотека знов повернулась у своє історичне приміщення, щоб радувати читачів.

    Та цього разу працівники бібліотеки стали помічати кішку, справжню пані. Вона стала справжнім бібліотечним талісманом. Завжди приходить чи заглядає у віконце, щоб переконатись що все в порядку.

    Бібліотекарі вважають, що це саме пані Шварцман приходить до них та принаджує нових читачів.

    Так, зараз в будинку № 67 знаходиться дитяча бібліотека. І хоча називається вона Універсальною читальною залою, але тут можна читати книги не лише в читальній залі, а й брати додому. Книги тут різні — і з історії нашого міста, і художня література, і багато ще з якихось іншіх тем. Центральна тема читального залу – сімейне спілкування. Тож сюди можуть приходити не лише юні читачі, а й їхні батьки, бабусі та дідусі.

    А з 2009 року тут працює бібліотечно-інформаційний центр, де можна безкоштовно скористатися Інтернетом. Якщо ж ти ще погано володієш комп'ютером, то будь впевнений — тут тобі покажуть, пояснять та навчать.

    Наприкінці 2022 року у нас відкрився Арт-простір. Регулярно змінюється експозиція. Проходили виставки відомих одеських художників, таких як Лариса Дем'янишина та Ольга Погрібна так й молодих Єлизавета Лісютіна. Виставлялися і зарубіжні гості – такі як грецький художник Ставрос Тзортзос. Відбувалися й незвичайні виставки – наприклад, виставка плюшевих ведмедів.

    Без перебільшення можна сказати, що тут завжди цікаво.

    У цій будівлі проходить багато різних подій — від презентацій книг письменників до зустрічей з іншими цікавими людьми.

    Гуртків та студій тут було дуже багато. Скажімо лише, що в свій час наші вихованці неодноразово перемагали на Всеукраїнських конкурсах цифрової ілюстрації IPASUS та 3D PEN, на літературних конкурсах «Море талантів» та «Юний автор» та багатьох інших.

    Зараз при бібліотеці працюють гуртки: "Юні екскурсоводи",  театральний гурток "Театр Книга" та "Одеські ЛітДжури" (літературна студія).

    Докладніше про гуртки можна дізнатися за посиланням.


Адреса: вул. Катерининська, 67

Олексій Надемлінський


Інші статті на тему:




Немає коментарів:

Дописати коментар