пʼятниця, 20 вересня 2024 р.

Нові книги чекають свого читача: М. Зузак "Крадійка книжок"

 


Маркус Зузак

Крадійка книжок




Бестселер The New York Times!


    Болючі спогади своїх-емігрантів про такі несумісні речі, як дитинство, війна й Голокост, сучасний австралійський письменник Маркус Зузак поклав в основу історії про маленьку дівчинку Лізель Мемінгер, яка в страшні роки Другої світової, навчившись читати за посібником гробаря, збагнула силу Слів і, втративши все інше, вижила - завдяки лише цій силі.

    Масштабна екранізація від кінокомпанії "Двадцяте Століття Фокс"


З Інтернет-відгуків:


    "Ну, по-перше, дуже незвичайний початок - я насилу розуміла, що відбувається, і доводилося перечитувати цілі абзаци, щоб "бути в темі". А потім я також перечитувала абзаци, хоча вже все розуміла - для того, щоб в черговий раз захопитися складом, стилем, незвичайними синтаксичними конструкціями автора, роботою перекладача. Відірватися від книги не могла - мало не фізично відчувала страх від того, що відбувається. Ефект присутності в той час, на тих вулицях, в тому будинку! Їхала в метро, читала книгу - один фрагмент - я піднімаю голову і вимовляю: "Цього не може бути!". Вже потім зрозуміла, що сім'я сиділа зовсім в іншому місці. Ось як?! Ця книга про те, що війна тільки забирає і нічого не дає взамін. А ще вона про велику любов до книг героїні - Лізель. Так, є страшний світ війни, але є книги, які...."


Марія


    "Люблю все, що пов'язане з книжками, тому цю книгу я пропустити не могла. Правда, спочатку подивилась екранізацію, а тоді прочитала книгу, але це саме той рідкісний випадок, коли книга і її екранізація стоять на одному рівні, навіть більше того : доповнюють один одного. Саме читання "Крадійки книжок" дає можливість подивитись на події війни очима німецького народу і зрозуміти, що німці були заручниками Гітлера, як радянські люди Сталіна, але це не завадило їм не втратити милосердя і людяності. Це одна з моїх самих улюблених книг, яка буде неодноразово прочитаною".


Світлана


    "Книга, яку варто читати! Про Другу світову війну і те, що не всі тоді ненавиділи євреїв, але кожен боявся один-одного. І дівчинці таки дуже пощастило з прийомними батьками: тато - найдобріша людина на світі і мама - на перший погляд зла і недобра, але теж Людина з великою літери.

Коли читаєш, то емоції переповнюють, особливо трагічна частину наприкінці. І найсумніше, що це жахіття дійсно відбувалось в минулому столітті".


Катерина


Маркус Френк Зузак

Біографія



    Письменницький стаж Маркуса Зузака (Зусака) відносно невеликий, і список його творів на справжній день включає в себе всього шість романів, проте кожна його книга ставала предметом дискусій читачів та рецензій авторитетних літературознавців. Твори цього письменника перекладено 40 мовами світу, нагороджені багатьма престижними преміями і входили в списки світових бестселерів. На відміну від більшості своїх ровесників-літераторів, Маркус Зузак не захоплюється пригодами у вигаданих світах, містичними таємницями і леденять кров трилерами. Його книги описують звичайних людей, які борються не з драконами або магами, а з реальними проблемами, і завойовують не престол королівства, а систему життєвих цінностей.

    Маркус Франк Зузак (Markus Frank Zusak) народився 23 червня 1975 року у Сіднеї (Австралія). Його батьки були біженцями з післявоєнної Європи – маляр Гельмут Зузак емігрував з Австрії, а його дружина Ліза з Німеччини. Маркус був самим молодшим з чотирьох дітей. Хоча в дитинстві йому дуже подобалася батьківська професія маляра, хлопчик рано проявив здібності до літературної творчості: в 16 років він написав свій перший роман, публікації якого йому довелося чекати майже сім років.

    Після закінчення університету Маркус Зузак деякий час працював вчителем англійської мови у школі, яку закінчив сам. Дебютний роман Маркуса Зузака ‘The Underdog' вийшов у світ в 1999 році; це була історія п'ятнадцятирічного Камерона Вулфа, сина водопровідника і прибиральниці, і його непростих стосунків з родиною і дівчинкою, яка йому подобається. Книга отримала схвальні рецензії критиків, і в 2000 році вийшло її продовження ‘Fighting Ruben Wolfe', що розповідає про спроби братів Вулф заробити на життя нелегальними боксерськими боями; цей твір було названо Кращою дитячою книгою року.

    Третій роман трилогії про сім'ю Вулф, ‘When Dogs Cry' (2001), названий при виданні в США ‘Getting the Girl', також користувався успіхом і став Кращою дитячою книгою року.

    Резонансним з подією став вихід у 2002 році романа Зузака ‘The Messenger' (‘I Am the Messenger'). Герой книги, сором'язливий Ед Кеннеді, випадковим чином зумів запобігти пограбуванню банку; після цього йому таємничим чином доводиться зробити ще кілька шляхетних вчинків, які повністю змінюють свідомість молодої людини і допомагають йому знайти справжню любов. Ця книга отримала шість нагород на її основі була написана п'єса. Однак тріумфом Зузака став вийшов в 2005 році роман ‘The Book Thief', в основу якого лягли спогади батьків письменника про їх військовому дитинстві: бомбардування Мюнхена, потоки євреїв, що прямують в Дахау, голод і потіря близьких. Ірраціональність і реалізм, дитячі захоплення і політичні події, а насамперед виклад від першої особи, яким є сама Смерть – все це зробило книгу не просто бестселером, а подією в літературі. Книгу називали ‘вибухом свідомості' і ‘самим незвичайним романом нового часу', вона була нагороджена преміями. У 2013 році на основі роману знято фільм.

    В даний час Маркус Зузак разом з дружиною і двома дітьми мешкає у Сіднеї. Його останнім опублікованим твором став роман ‘Bridge of Clay' (2009), ідею якого він виношував понад 10 років. У вільний час письменник займається серфінгом і любить дивитися фільми.

Приходьте до нас на

Європейську (Катерининську), 67


Використані матеріали із відкритих джерел

Олексій Надемлінський

член НСПУ, дитячий письменник,

методист БІВ



Немає коментарів:

Дописати коментар