середа, 23 жовтня 2024 р.

Зворотній зв'язок

 


        Зустріч з одеським джазменом мала зворотній зв'язок. І проявився він у вигляді есе-роздумі учениці 10 класу Кірток Єви, який ми й надаємо вашій увазі.

Олексій Надемлінський


Есе-роздум

за мотивами

“Джазові роздуми Вадима Бессараба”



    Джаз - це унікальний музичний жанр, що виник на початку ХХ ст.

    Зародився він у Новому Орлеані, в США, у 1900-х роках. Він з’явився як синтез африканської та європейської культур. Характерною рисою стала імпровізація. Впродовж століття, джаз пройшов декілька етапів становлення: від ери свінгу до більш складного джазк в поєднанні з рок-музикою.

    За розповіддю Вадима Бессараба, щоб грати джаз треба його відчувати; гра залежить від настрою, бо зазвичай, джаз є імпровізацією.

    Вадим Бессараб вважає, що джаз зараз є елітарною культурою.

    На мою думку, джаз зараз є і елітарною, і масовою культурою. Кажуть, джаз треба розуміти. Але його слухає не тільки еліта; як любий музичний жанр: подобається - слухають. Елітарним він є для тих, хто вивчає вивчає джаз для більш глибокого розуміння. Зараз джаз є елітарним, тому що він частіше звучить у театрах і консерваторіях, ніж на вулицях міста і вдома в людей.

    Масовою культурою джаз був на початку ХХ ст., коли він тільки з’явився. Зараз джаз можно вважати і масовою культурою, бо він звучить на фестивалях (особливо ретро фестивалях), в кіно, що є масовою культурою. Джаз, якщо він буде звучати на вулицях міста, його будуть слухати; хтось пройде повз, а комусь сподобається. Якщо казати про звучання, деякі види джазу є легкою музикою, деякі - складною. Джаз може підняти настрій, особливо, коли настрій виконавця співпадає хоч трошки з настроєм слухача.

    Тому, на мою думку, сьогодні джаз є водночас і масовою культурою, і елітарною.


учениця 10-Б класу

Одеського юридичного ліцею

Кірток Єва



Приходьте до нас на

Європейську (Катерининську), 67




Немає коментарів:

Дописати коментар