середа, 23 березня 2011 р.

Дзвони Хатині
    22 березня – одна з найтрагічніших дат в історії білоруського народу. Цього дня, 1943-го року, було повністю знищено село Хатинь разом з усіма його ні в чому не винними мешканцями. Деяких живцем спалили, деяких розстріляли, зі 149 загиблих половина – діти.
      У вівторок, 22 березня, в універсальній читальній залі міської дитячої бібліотеки члени білоруської громади зібралися разом, щоб вшанувати пам'ять загиблих мешканців білоруських сіл. У роки Другої світової війни, за різними підрахунками, загинув, якщо не кожен третій, то кожен четвертий білорус. Загарбники знищували мешканців цілими селами, не шкодуючи ні кого. Крім того, таким чином вирішувалася й інша проблема нацистів: місцеві партизани, яких, як вогню, боялися окупанти, позбавлялися підтримки та опори.
  Представники білоруської громади вважають за свій обов'язок розповісти юним читачам правду про трагічні події тих років.

Ветерани тієї війни    Федір Ковалевич, голова правління національно-культурного об'єднання громадян «Білорусь» сказав: "Ми сподіваємося, що ця трагедія в історії Білорусії ніколи не повториться."
1 коментар:

  1. Мы с мужем, с большим удовольствием, прочитали ваше сообщение, посвященное Хатыни. Спасибо всем, кто не забывает о жертвах этой страшной войны. Вечная им память!!!
    Анна Федоровна, дочь ветерана ВОВ

    ВідповістиВидалити