неділя, 18 травня 2014 р.

ПОДОРОЖ РІШЕЛІВСЬКОЮ

Вулиця Рішельєвська починається від Одеського оперного театру
та закінчується біля Одеського Привозу.
        У цю подорож ви поїдете зі мною,
Романом Камальдіновим.

Я народився на цій вулиці і зараз живу зі своєю великою родиною в будинку № 39. Це моя улюблена вулиця і я розповім вам про неї!
  На самому початку своєї історії вулиця називалася Театральною, оскільки саме тут у 1809 році було відкрит перший міський театр. У 1873 році театр згорів, а в 1884 розпочалося будівництво нової театральної будівлі за проектом відомих австрійських архітекторів Фельнера та Гельмера у стилі віденського бароко.

Унікальна акустика оперного залу дозволяє доносити навіть шепіт зі сцени у будь-який куточок зали.
      Новий оперний театр було відкрито 1887 року. Багато знаменитостей виступало на його чудовій сцені. Згодом, театру знадобилася реконструкція та реставрація. 2007 року його повну реставрацію було завершено. Зараз, як і за старих часів, це один із найкрасивіших театрів світу! Одесити дуже пишаються своїм театром! Навпроти театру раніше знаходився будинок герцога де Рішельє генерал - губернатора Одеси. Одесити дуже любили та поважали герцога, а після його від'їзду до Франції вулиці було присвоєно його ім'я.


     Коли проходитимете вулицею Рішельєвською, обов'язково зверніть увагу на будинок під № 10. Стіни будівлі прикрашені ліпниною, а дах вінчає невелика вежа.
       Рішельєвську, без сумніву, можна назвати «письменницькою вулицею». На цій вулиці народився поет Сашко Чорний (Олександр Глікберг - Рішельєвська № 74) А в будинку №17, на розі вулиць Жуковського та Рішельєвської, з 1905 по 1924, жив відомий одеський письменник Ісаак Бабель, автор знаменитих «Одеських оповідань» та «Конармії» . Навпроти цього будинку 4 вересня 2011 року було встановлено пам'ятник письменнику.
      На Рішельєвській №41, у СРСР, був кінотеатр, до нього ходила моя мама та тато. Він згорів, і зараз стоїть ця будівля порожня.
    Ось ще один цікавий будинок на Рішельєвській, 47. Будинок А.Шнель, у якому була друкарня Фесенко О.І. Таким був цей будинок наприкінці XIX століття, виконаний у російсько-візантійському архітектурному стилі. На той час друкарня Фесенка була відома у всій Російській імперії і навіть за її межами. Вона була нагороджена чотирма медалями на міжнародних виставках. Зараз це покинута будівля, яка занепадає і фактично кинута напризволяще. Я сподіваюся, що незабаром воно набуде свого колишнього вигляду.

   На розі Рішельєвської та Великої Арнаутської розташовується Арабський Культурний Центр. Ця будівля збудована у 2001 році. Воно виконане у східному стилі та нагадує мечеть. Оздоблено арабською в'яззю на стінах і півмісяцем на куполі.


Я запрошую всіх до нашої Одеси!
 


Роман Камальдінов, 12 років



5 коментарів:

  1. Очень хороший театр! Знаю, он пережил ремонт фундамента http://www.worldofuretek.ru/remont-fundamenta.html

    ВідповістиВидалити
  2. я тоже очень люблю эту улицу
    здесь живет моя бабушка и я часто хожу к ней в гости
    очень интересная история ришельевской
    д.

    ВідповістиВидалити
  3. красивий город костя

    ВідповістиВидалити
  4. По ссылке:http://www.travel.ru/hotel/russia/ufa/pushkin/#38 мне рекомендовали апартаменты Пушкин. Воспользовался услугами и остался очень доволен. Меня тепло принимали, поселили в уютном, чистом и светлом номере, а также чоень вкусно кормили. Рекомендую!!!

    ВідповістиВидалити