Перші автори БІЦ


Ми залишили на цій сторінці найцікавіше, 
що було написано студійцями "Проби пера" на самому початку існування блогу з 2010 по 2016 роки. 
Діти вже виросли, а дитячі тексти залишились.

2016 рік

Моя сім'я – переселенці

    Я пам'ятаю день, який починався зовсім звичайно: сестрички та братик пішли вранці до дитячого садка, мама та тато – на роботу, я – до школи, але коли ми ввечері зібралися вдома, виявилося, що колишнє життя скінчилося. Папа сказав: - «Ми їдемо із Севастополя. Ми – переселенці». Я не дуже розумів значення цього слова, але щось у голосі батьків мені підказало, що наше життя дуже змінилося. Так я став переселенцем.

    Спочатку ми поїхали до бабусі у село N. Воно затиснуте у долині між горами. Мене здивувало, що будинки стоять на схилах, не бояться зсувів. І так стоять вже 100 років. Мій тато народився у цьому селі, закінчив гімназію із золотою медаллю.

    Селяни зустріли нас як рідних. Допомагали влаштуватися, приносили молоко. Там усі один одного знають, як родичі. Ми опинилися на очах у всіх. Незвичайне почуття. У Севастополі люди жорсткіші, не втручаються у чуже життя. А тут за кожним нашим кроком начебто спостерігають, хоч і з найкращих спонукань. І ще мене не залишало почуття, що ми тут ненадовго. Так і сталося. Ми пробули у селі лише до кінця навчального року. І знову переїзд. Тепер до Одеси.

    Моє перше враження – все таке старовинне, будинки стоять на катакомбах і не провалюються, хоча катакомби тягнуться майже на 2,5 тисячі кілометрів.

     В Одесі родичів ми не мали. Міська влада нам допомогла.

    Спочатку нас поселили у санаторії «Куяльник». Мене здивувало, що там був шведський стіл: бери що хочеш і скільки хочеш. Переселенців було багато. Кілька сотень.

    Молодших сестру та братика відправили до логопедичного садка, старшу – до школи, мене – до ліцею. По сусідству з ліцеєм – бібліотека. Як все у ній технологічно! Я швидко включився до бібліотечного життя. Знявся у буктрейлері, брав участь у конкурсах електронного малюнка. Життя налагоджувалося.
 
    На Куяльнику ми затрималися недовго, лише тиждень. Переїхали на орендовану квартиру. Минув рік. Платити за житло було дуже важко, і нас переселили до санаторію в Аркадії. Ми мешкали в окремому котеджі. Із цього санаторію тато пішов воювати в АТО.

    Я уявляв, що це означає - воювати! Я багато читав про війну. І кіно теж дивився. Але не міг припустити, що жах війни, які я там бачив, можуть торкнутися моєї родини. Я боявся, що тата привезуть додому, як кажуть у народі «в цинковій труні». І як тоді житиме наша родина? Мені 13 , але я можу зрозуміти, що означає життя без батька і які проблеми можу тоді чекати.

    Зібратися на війну батькові допомогли волонтери. Ними виявилася подружня пара. У них була своя машина, не крута – звичайна "Нива". Іноді вони приїжджали до нас із своїми онуками. Мене дивувало, як вони знаходять час, щоб допомогти нам. Принесли татові все екіпірування, починаючи від черевиків до спеціальних окулярів.

    Ось як тато повернувся з війни: приходжу зі школи, а кімната сповнена кавунів та динь – тато їхав додому через "баштан" і купив нам такий подарунок.

    Про війну тато нічого не розповів. Лише кумедний випадок: хтось запустив феєрверк, а всі побігли до сховища. Але мені цей випадок не здався таким вже смішним.

    Сьогодні вже багато чого позаду. Тато вдома. Закінчив курс академії Крок та працює системним адміністратором. Мама працює за фахом – дитячим психологом. Брат цього року піде до школи. Тільки до Севастополя поки що ми не можемо повернутися.

    Я хотів би, щоб війна нарешті закінчилася, бо багато хто загинув, земля, де йшли бої, стоїть геть  порожня.

    Коли війна закінчиться, я зможу спокійно вчитися і не боятися, що вночі прокинуся від вибухів і вранці доведеться бігти в іншу країну.
     
    Я радий, що Одеса також, як Севастополь, приморське місто. І що головне: моя сім'я – одесити, а не переселенці.

Автор  - М.Т.


ЯН  ОМЕЛЬЯН
 Маленьке совенятко


У дні літніх канікул я люблю гуляти на природі. Цього дня я поїхав у дубовий гай, мав чудовий настрій, бо був сонячний день. У гаю від дубів була тінь. Я пішов та отримав насолоду від свіжого повітря! І раптом десь поруч я почув шипіння. Я придивився і помітив щось пухнасте. Підійшовши ближче, я побачив маленького совенятка, що випав із гнізда. Він був схожий на іграшкового своїм виглядом та розміром, але шипів, як дорослий хижак.
Поруч почувся гавкіт собак, совеня намагався злетіти, і тут я помітив, що у нього пошкоджене крило, але на щастя поруч виявилася коробка, залишена туристами від пікніка. У цій коробці я вирішив відвезти його до зоопарку.
При зоопарку працюють орнітологи (професіонали, які вміють піклуватися про птахів) – надійні руки, яким я передав малюка. Вони розповіли мені, що радять годують мишами чи курчатами, не менше трьох разів на день і саме вночі, а в домашніх умовах це робити неможливо. До того ж у них великий розмах крил, а меблі у квартирі заважають їм літати.
Додому я повернувся спокійний за теперішнє життя малюка - воно в безпеці!
Мені навіть наснився гарний сон про совенятка.

Ян Омельян, 10 років, учень 5 класу школи «АСТР»
                                            ДИПЛОМАНТЫ 

ОБЛАСТНОГО КОНКУРСА

 "БИБЛИОТЕКА БУДУЩЕГО"

    Який я бачу бібліотеку у майбутньому? Я довго думала. Навіть дуже довго думала про це. Ну, зрозуміло, все в ній буде електронним, адже майбутнє ж. Але при цьому зовні нехай усе залишиться як сьогодні – рідне та звичне. Полички там, столики, зручні стільці, навіть книги на полицях, хоч би як декорація. Ти живеш у майбутньому, а приходиш до бібліотеки — і ніби занурюєшся в минуле. А навіщо це так потрібно? Дуже потрібно?

     А ось чому! Мені здається, що саме зараз, у мій час, до книги особливе почуття. Любов до чогось такого, що треба захистити.

    Сьогодні книгу можна потримати в руках, а завтра вона буде електронною і в руках її не потримаєш! У майбутньому книга – лише інформація. А в нашому часі книга - цінна річ, яка має і колір і вагу, і свій книжковий запах і навіть свою власну історію! Адже скільки людей тримали її в руках!

    Я прийшла до дитячої бібліотеки на Катерининській, коли навчалася у першому класі. Мене привела мати. Можна сказати – притягла. Сталося несподіване – мене посадили за комп'ютер! А потім книжку дали до рук! Лише читати я спочатку зовсім не хотіла. Нізащо! Але раптом мене щось осяяло. І ось уже кілька років я – активний читач! Ось як заактивувалася!

    Хочу, щоб у бібліотеці майбутнього також відбувалося таке диво, як зі мною! Тільки що дати маленькому читачеві до рук, щоб його заактивувати? Книгу?


    А якщо їх не буде? Лише електронні носії? Їх у руках не потримаєш! Нісенітниця! Будуть книжки! Великі, гарні! Паперові, між іншим! Бо я так хочу! Саме про таку бібліотеку майбутнього я й мрію. Майте на увазі, мій майбутні онуки та правнуки! Саме таку бібліотеку майбутнього і підете!

    Бібліотека майбутнього має зберегти свою найголовнішу якість із минулого — бути чарівним місцем, де живе радість творчості.
Твоя та моя!

Сурікова Катя, 11 років, 39 шк. 5 кл.

1 коментар: