Андерсен Г. Х.
Кресало. Стійкий олов'яний солдатик
Казки Г.Х. Андерсена відкривають нам чарівний світ, у якому добро завжди перемагає зло. Ця барвиста книга перенесе вас туди, де живуть злі відьми, підступні королі та прекрасні принцеси, а звичайні іграшки сумують та кохають, як живі люди.
Ганс Хрістіан Андерсен біографія
(коротко)
Ганс Хрістіан Андерсен народився 2 квітня 1805 року в Оденсі на острові Фюн (Данія). У 14 років він залишає Оденс і їде до Копенгагена, оскільки сім’я жила дуже бідно, а він мріяв стати знаменитим.
Незважаючи на його неефектну зовнішність, з жалю Ганс Хрістіан був прийнятий в Королівський театр, де грав другорядні ролі. Співчутливі люди клопотали перед королем Данії Фредеріком VI, який дозволив йому вчитися в школі в містечку Слагельсе, а потім в іншій школі в Ельсінорі за рахунок скарбниці. Учні в школі були на 6 років молодші Андерсена. Цей період він згадував як найпохмурішу пору свого життя. У 1827 році Андерсен завершив навчання. До кінця життя він писав з граматичними помилками – Андерсен так і не освоїв грамоти.
Андерсен ніколи не був одружений і не мав дітей.
У 1829 році фантастичне оповідання «Піша подорож від каналу Холмен до східного краю Амагер» принесло письменникові популярність. Андерсен пише велику кількість літературних творів, в 1835 році – «Казки» принесли йому справжній успіх (за 40 років написав 156 казок). У цьому жанрі найповніше виявився художній талант Андерсена.
Його перший роман, «Імпровізатор» (1835), був добре прийнятий критиками.
У 1840-х роках Андерсен спробував повернутися на підмостки, але без особливого успіху. У той же час він підтвердив свій талант, видавши збірку «Книга з картинками без картинок».
У другій половині 1840-х і в наступні роки Андерсен продовжував публікувати романи і п’єси, марно намагаючись прославитися як драматург і романіст.
У 1872 році Андерсен впав з ліжка, сильно забився і більше вже не оговтався від травм, хоча прожив ще три роки. Він помер 4 серпня 1875 і похований на кладовищі Ассістенс в Копенгагені.
Використані матеріали із відкритих джерел
Зібрав та підготував О.Надемлінський
Приходьте до нас на
Європейську (Катерининську), 67
Немає коментарів:
Дописати коментар